Analiza cen Bitcoinów: BTC spodziewa się ogromnych postępów w dążeniu do zakończenia tej niezwykłej stabilności

W ciągu ostatnich dziesięciu dni cena Bitcoin był handlu głównie w przedziale od 9000 dolarów do 9200 dolarów.

To zachowanie jest bardzo rzadko spotykane w przypadku zmiennych aktywów, takich jak Bitcoin. Niektóre techniczne znaki wskazują na koniec tej sagi bardzo szybko, prawdopodobnie jak nowy tydzień zaczyna się.

Bitcoin Ostatnia akcja cenowa Bitcoin

Jak widać na poniższym 4-godzinnym wykresie, Bitcoin handluje wewnątrz symetrycznej formacji trójkątnej.

Podczas gdy wczoraj BTC miał zamiar rozbić go od najniższego kąta, Bitcoin znalazł wsparcie i spowodował szybki ruch ceny o 150 dolarów. Zgadnij gdzie? Dokładnie na szczycie wspomnianego przedziału za $9200.

Jak widać poniżej, świeca ta zakończyła się masywnym knotem do góry nogami, bez wyłamania, a od czasu napisania tych wierszy cena Bitcoin Era ponownie testuje ten sam dolny kąt (niebieski) trójkąta.

Wolumen handlu: patrząc na poniższy wykres dzienny, od 11 maja 2020 roku, który był wydarzeniem zmniejszającym się o połowę, jesteśmy świadkami spadku świec wolumenu. Jest on zaznaczony na wykresie białą strzałką.

W rzeczywistości w ostatnich dwóch tygodniach wolumen był najmniejszy od marca 2020 roku. Jest to kolejny znak zbliżającego się ruchu, który podniesie trochę wolumenu.

Dzienne RSI ma tendencję do niedźwiedziej strony. Jak widać poniżej, czerwona linia (około 45-46) służyła jako silne wsparcie. Po jej zerwaniu Bitcoin potwierdził ją jako opór i od tego czasu RSI unosi się na niedźwiedzim terytorium. Tendencja bycza może rozwinąć się tylko w przypadku RSI powyżej 50-52.

Poziomy cen, które można obserwować w krótkiej perspektywie czasowej
Jak wspomniano powyżej, Bitcoin handluje w wąskim przedziale od 9000$ do 9200$. Jakikolwiek przełom prawdopodobnie wskaże kolejny krótkoterminowy kierunek dla ceny Bitcoin.

Od dołu, pierwszy poziom wsparcia leży około 9050 dolarów, co jest dolnym kątem niebieskiego trójkąta. Po nim następuje 9000 dolarów.

Dalej poniżej leży 8830 dolarów (najniższy poziom w ubiegłym tygodniu), 8600 dolarów (wraz ze 100-dniową średnią kroczącą linią – zaznaczoną na biało) i 8400 dolarów (długoterminowa linia trendu wzrostowego wraz ze znaczącą 200-dniową średnią kroczącą).

Od góry, pierwszym poziomem oporu jest poziom $9200. Po nim następuje $9400, który zawiera 50-dniowy MA (różowy) i górny kąt 4-godzinnego niebieskiego trójkąta. Dalej na górze znajduje się 9600 dolarów.

  • Całkowity limit rynkowy: 260 miliardów dolarów
  • Bitcoin Market Cap: 167,2 mld USD
  • Wskaźnik dominacji BTC: 64.3%